Արցախը համայն հայության համար պետք է լինի միասնության գաղափար. ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունում հյուրընկալել են Արցախի ԱԳ նախարարին 12/16/2022   16:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանն ու խմբակցության ներկայացուցիչները դեկտեմբերի 16-ին հյուրընկալել են Արցախի արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվության բաժինը։
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակմանն ու դրա հետեւանքով ստեղծված աղետալի վիճակին առնչվող հարցեր: Այս բարդ ժամանակահատվածում կարեւորվել են արցախակենտրոն քաղաքականության իրականացումը, ինչպես նաեւ ԼՂ հիմնախնդրի հանգուցալուծման համատեքստում հստակ ռազմավարության մշակումը: Կողմերն արձանագրել են, որ Արցախը համայն հայության համար պետք է լինի միասնության գաղափար:
Մտքեր են փոխանակվել ստեղծված իրավիճակը համատեղ ուժերով հաղթահարելու ուղիների վերաբերյալ:
13:42 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում Ներքին գործերի նախարարություն կստեղծվի.ԱԺ-ն ընդունեց օրենքը
13:22 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամներից յուրաքանչյուրին ամսական կվճարվի հավելյալ շուրջ 500 000 դրամ, իսկ ԲԴԽ նախագահին` 665 հազար դրամ. ԱԺ-ն ընդունեց նախագիծը
12:28 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» խմբակցությունը չորս առաջարկ էր ներկայացրել, որոնցից երեքը չեն ընդունվել.ԱԺ-ն շարունակում է քննարկել ՆԳՆ ձևավորելու հարցը
11:36 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ նորընտիր դատավորներ Սեդա Սաֆարյանը և Հովակիմ Հովակիմյանը երդվեցին ԱԺ-ում(տեսանյութ)
11:18 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն արտահերթ նիստ է հրավիրել. Օրակարգում 11 հարց է.ուղիղ
15:54 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿանխեք 21-րդ դարի մեծագույն ողբերգություններից մեկը. ամեն ինչ տանում է դեպի ցեղասպանության. Վարդանյան

“Арцах должен быть идеей единения всего армянства: представители фракции “Армения” встретили с Давидом Бабаяном 12/16/2022   16:55  |  Лента новостей
Руководитель парламентской фракции "Армения" Сейран Оганян и представители фракции 16 декабря приняли делегацию во главе с временно исполняющим обязанности министра иностранных дел Арцаха Давидом Бабаяном. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
"Обсуждены вопросы, связанные с блокировкой Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, и создавшейся в результате бедственной ситуацией. В этот сложный период особо подчеркнута важность реализации арцахоцентричной политики, а также выработки четкой стратегии в контексте разрешения Нагорно-Карабахской проблемы", - говорится в сообщении.
Стороны отметили, что Арцах должен быть идеей единения всего армянства. Состоялся обмен мнениями о путях выхода из ситуации совместными силами.