Հայկ Կոնջորյանն ընդունել է Դավիթ Բաբայանի գլխավորած պատվիրակությանը. քննարկվել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը 12/16/2022   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Ազգային ժողովում ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, Խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանի և Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ միասին, ընդունել են Արցախի արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Քննարկել են Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը և համատեղ աշխատանքները` միջազգային և դիվանագիտական գործիքակազմերով օր առաջ վերջ դնելու Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակմանը:
Վերահաստատել են միասնականությունը` համատեղ ուժերով շարունակելու պայքարը:
15:42 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանական մեծամասնությունը շարունակում է թիրախավորել ընդդիմությանը. Կոնջոյանը հայտարարեց, թե ընդդիմության ուզածը հայտարարությունը չէր (տեսանյութ)
13:47 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ արտահերթ նիստում քննարկվելու է Լաչինի միջանցքի մասով ՔՊ-ի հեղինակած հայտարարության նախագիծը.ընդդիմության տարբերակը ՔՊ-ն մերժել է
15:05 09/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ Արարատ Միրզոյանին «բաշիբոզուկների խուժանը» մահվան դուռն էր հասցնում, ՊՊԾ–ն գյուլե՞ց ինչ–որ մեկին` չգյուլեց.Հայկ Կոնջորյան

Айк Конджорян принял делегацию во главе с Давидом Бабаяном, обсуждалась ситуация в Лачинском коридоре 12/16/2022 14:36 | Лента новостей
Глава фракции "Гражданский договор" НС Армении Айк Конджорян принял делегацию во главе с временно исполняющим обязанности министра иностранных дел Арцаха Давидом Бабаяном.
Во встрече, которая прошла сегодня в Национальном Собрании Армении, участвовали также секретарь правящей фракции Армении Артур Ованнисяни председатель постоянной комиссии НС РА по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян.
Как сообщается на странице ГД в Facebook, на встрече были обсуждены сложившаяся в Лачинском коридоре ситуация и совместная работа по прекращению незаконного блокирования Азербайджаном дороги при помощи международного и дипломатического инструментария. Они подтвердили единство в продолжении борьбы совместными силами.