Էլ ինչպե՞ս է լինում ցեղասպան քաղաքականությունը և էթնիկ զտումները. Տիպիկ քրեորեն պատժելի միջազգային հանցավոր վարքագիծ. Թաթոյան 12/13/2022   21:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության գազամատակարարումը դադարեցնելը, «Լաչինի միջանցքը» փակելը պետական մակարդակով ահաբեկչական արարքներ են Արցախի ողջ բնակչության նկատմամբ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է նախկին ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։
«Գազից, ջեռուցումից ու տաք ջրից մտադրված զրկել են 120,000-ից ավելի խաղաղ բնակիչների, հիվանդանոցներ, դպրոցներ, մանկապարեզներ, երեխաների ու տարեցների` առաջացնելով հիմանիտար աղետ և մարդկանց իրավունքների զանգվածային խախտումներ: Չեն գործում դպոցներն ու մանկապարտեզները:
Դրանից բացի, արդեն երկրորդ օրն է՝ «բնապահպան» ներկայացող Ադրբեջանի ակտիվիստները, իրականում` զինվորականներ ու պետական ծառայողներ, դեկտեմբերի 12-ի առավոտյան ժամը 10:30-ից փակ են պահում նաև Լաչինի միջանցքը՝ Շուշի – Քարին տակ հատվածում՝ կտրելով միակ կապը Հայաստանի ու Արցախի միջև:
Այս ամենը ոչ թե իրարից կտրված արարքներ են, այլ միասնական քաղաքականության, մեկ միասնական շղթայի բաղկացուցիչ մասեր են. ատելության ու թշնամանքի քաղաքականություն, որ ունի էթնիկ ու կրոնական հիմքեր:
Էլ ինչպե՞ս է լինում ցեղասպան քաղաքականությունը և էթնիկ զտումները: Տիպիկ քրեորեն պատժելի միջազգային հանցավոր վարքագիծ:
Այս հանցավոր քաղաքականության ապացույցները կուղարկվեն միջազգային կազմակերպություններին»,- գրել է Թաթոյանը:
21:21 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵՄ-ն մտահոգված է Լաչինի միջանցքի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձություններով
20:22 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍա սադրանք չէ, ռազմական գործողություն է, որին պետք է արձագանքել համապատասխան և համաչափ․ Աղաբաբյան

Прекращение газоснабжения и перекрытие дороги жизни – это теракт: Татоян направит в международные организации доказательства преступлений Баку 12/14/2022   10:03  |  Лента новостей
Прекращение поставок газа со стороны Азербайджана в Республику Арцаха, блокирование «Лачинского коридора» является террористическим актом против всего населения. Об этом написал бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
Он напомнил, что более 120 000 мирных жителей, больниц, школ, детских садов, детей и стариков лишили газа, отопления и горячей воды, что привело к гуманитарной катастрофе и массовым нарушениям прав человека. Школы и детские сады не работают.
Кроме того, уже вторые сутки выдающие себя за «экологов» азербайджанские активисты,  которые на самом деле являются военными и госслужащими, с 10:30 утра 12 декабря также перекрыли Лачинский коридор на участке "Шуши-Карин Так", перерезав единственную связь Армении с Арцахом.
"Все это не отдельные действия, а составные части единой политики, единой цепи: политика ненависти и вражды, имеющая этническую и религиозную основу. Как еще осуществляется политика геноцида и этнические чистки? Это типичное уголовно-наказуемое международное преступное деяние. Доказательства этой преступной политики будут направлены в международные организации", - написал Татоян.
09:51 14/12/2022  |  Комментарий"А как насчет жителей Нагорного Карабаха, вы будетe рядом с ними?" Марукян отреагировал на твит Мишеля
09:36 14/12/2022  |  Лента новостейЗапасов топлива и продовольствия в Республике Арцах достаточно - Минэкономики