ՔՊ-ական Վիգեն Խաչատրյանի սկանդալային հայտարարությունը. Ռուսաստանն ուզում է մեզ ներքաշել պատերազմի մեջ Ադրբեջանի հետ (տեսանյութ) 12/14/2022   15:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանն այսօր խորհրդարանի ամբիոնից իր տեսակետը հայտարարել է, թե Ռուսաստանն ուզում է Հայաստանին ներքաշել Ադրբեջանի հետ պատերազմի մեջ։
«Բոլորիս աչքերի առաջ ռուս խաղաղապահները մինչև ատամները զինված նայում էին՝ ոնց են մի քանի բաշիբոզուկներ վրաններ տեղադրում: Դուք տեսա՞ք, որևէ խաղաղապահ մոտեցա՞վ, ասա՞ց՝ ճանապարհը մի՛ փակեք:
Ավելի քան համոզված եմ, որ ՌԴ-ն մեզ ուզում է ներքաշել Ադրբեջանի հետ պատերազմի մեջ: Բոլորը դրան է ուղղված: Անհամբեր սպասում են՝ երբ պիտի ղարաբաղցիները չդիմանան, նռնակ պայթեցնեն, անհամբեր սպասում են՝ երբ պիտի Լաչինի նոր ճանապարհ փնտրենք ուրիշ սարերով: Իմ կարծիքով՝ Ռուսաստանն ուզում է հրաժարվի Ղարաբաղից, փոխարենը Հայաստան ստանա Ադրբեջանից:
Սա մենք պիտի հասկանանք և ուղղակի խոսակցության մեջ մտնենք Ադրբեջանի հետ»,- ասաց Խաչատրյանը:
15:46 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ հեշտ է խոսել մարդու իրավունքներից, երբ այդ մարդիկ գոյաբանական խնդիրների առաջ կանգնած չեն
15:43 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղաղապահ զորախմբի գործունեությունը պետք է դառնա անժամկետ, քանի դեռ հիմնախնդիրը չի լուծվել
15:41 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքի արգելափակմամբ Ադրբեջանը խախտել է իր պարտավորությունը. սա ապացուցման կարիք չունի
15:39 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմական ակտին հավասարազոր իրավիճակ է. ՌԴ-ն խնդիրներ ունի՞. Աղազարյանը՝ Կոնջոյանին
15:37 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽոսակցությունը չընթացավ այն հունով, որը ցանկանում էին ու հեռացան նիստերի դահլիճից
15:35 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր կառավարությունն է փակել Լաչինի միջանցքը, եթե այո, ես էլ գնամ միտինգ անեմ. Վարդանյանը՝ Կոնջոյանին
15:30 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏվեք մեր ուզածը, հակառակ դեպքում ոտքերը գետնին կխփենք ու կհեռանան. Կոնջոյանը՝ ընդդիմության մասին
11:37 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն Արցախի ապաշրջափակման հարցով արտահերթ նիստ կանցկացնի
16:25 10/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է ՍԾՏՀ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստին

Россия хочет втянуть Армению в войну с Азербайджаном – депутат от ГД Виген Хачатрян 12/14/2022   17:10  |  Лента новостей
Россия хочет втянуть Армению в войну с Азербайджаном. Такое мнение сегодня с трибуны парламента высказал депутат от правящей фракции "Гражданский договор" Виген Хачатрян.
Как указал он, у всех на виду вооруженные до зубов российские миротворцы смотрели, как несколько башибузуков устанавливают палатки.
"Вы видели, чтобы  кто-либо из миротворцев подошел, потребовал не перекрывать дорогу? Я более чем уверен, что Россия хочет втянуть нас войну с Азербайджаном. Все на это нацелено. С нетерпением ждут, когда карабахцы не выдержат, кинут гранату, ждут, когда найдут новую "Лачинскую дорогу" через леса. На мой взгляд, Россия хочет отказаться от Карабаха и взамен получить Армению от Азербайджана. Мы должны это понять и напрямую выйти на переговоры с Азербайджаном и нашими партнерами. Россия хочет втянуть нас в войну", - заявил Хачатрян.
16:54 14/12/2022  |  Лента новостейАрмянские СМИ не имеют возможности работать на перекрытой Азербайджаном части дороги Арцах-Армения, вещают только азербайджанцы - Фонд "Татоян"