Ադրբեջանն էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում, որը հանցագործություն է մարդկության դեմ.Մարուքյան 12/13/2022 11:09 | Մեկնաբանություն
Արդեն մեկ օր է, ինչ Ադրբեջանն փակել է Լաչինի միջանցքը, որը մատակարարումների միակ ուղին է 120 հազար մարդու համար, որից 30 հազարը երեխաներ են: Այս մասին թվիթերյան իր էջում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
Նա հավելել է. «Ադրբեջանն էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում, որը հանցագործություն է մարդկության դեմ։ Չնայած միջազգային հանրության լռությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հայերը դեռ հավատում են իրենց ժողովրդավարական ընտրությանը»:

Азербайджан шлет четкий сигнал об этнической чистке, которая является преступлением против человечества - Марукян 12/13/2022 11:25 | Комментарий
Уже сутки, как Азербайджан перекрыл Лачинский коридор, который является единственным каналом снабжения 120 тысяч человек, среди которых 30 тыс детей. Об этом в своем микроблоге в Twitter написал посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян.
"Азербайджан шлет четкий сигнал об этнической чистке, которая является преступлением против человечества. Несмотря на молчание международного сообщества, армяне Нагорного Карабаха все еще остаются верны своему демократическому выбору", - написал Марукян