Դավիթ Սահակյանցը չի վերցնի պատգամավորական մանդատը 12/07/2022   18:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դավիթ Սահակյանցը չի վերցնի պատգամավորական մանդատը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ինքը՝ Սահակյանցը։
«2020 թ. համազգային աղետից հետո ստեղծված օրհասական իրավիճակում ցանկությունս մեծ էր միանալ պետության և պետականության փրկության շարժմանը, սակայն հանդիպելով անարդարության և ականատես լինելով մի իրավիճակի, որտեղ պատերազմում աղետալի պարտությունից և անդառնալի կորուստներից հետո շարունակեցին իշխել ու երկիրը կործանման տանել նույն ուժերը, ես հասկացա, որ այլևս անզոր եմ ինչ-որ բան փոխել՝ անգամ պատգամավորական մանդատ ունենալով: Լինելով անկուսակցական, 2021 թ. –ին մասնակցել եմ խորհրդարանական ընտրություններին՝ ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի ցուցակով, բայց այժմ նպատակահարմար չեմ գտնում ստեղծված իրավիճակում գործունեություն ծավալել խորհրդարանում, ուստի կշարունակեմ ծառայել պետությանն ու հասարակությանը իմ ոլորտում :
Հ.Գ. Վաղը մանդատից հրաժարվելու դիմումը կներկայացնեմ ԿԸՀ:
Հ.Հ.Գ. Գտնում եմ, որ ներկայումս ԱԺ-ում անհրաժեշտ է ոչ թե մշակույթի գործչի, այլ էկզորցիստների ներկայությունը»,-նշել է Սահակյանցը։
16:47 10/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳուցե զինվորականները գիտեն՝ իրականում ի՞նչ է կատարվում մեր սահմանների շուրջ և միգուցե կա ստրատեգիա, որ ընտրել է Զինված Ուժերը. Սահակյանց
14:11 05/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն անընդհատ ծառայություններ է մատուցել․ նա բնույթով ծառա է․ Սահակյանց
16:46 23/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը պրոյեկտ է. նա առաջին օրվանից չի մտածել ժողովրդի մասին, այլ միշտ ինչ-որ մեկի ձեռքում խամաճիկ է եղել. Դավիթ Սահակյանց

Давид Саакянц сообщил о намерении отказаться от депутатского мандата 12/08/2022 09:47 | Лента новостей
Армянский режиссер, мультипликатор Давид Саакянц не намерен брать депутатский мандат.
"В судьбоносной ситуации, создавшейся после общенациональной катастрофы 2020 года, у меня было огромное желание примкнуть к движению за спасение государства и государственности, но столкнувшись с несправедливостью и став свидетелем положения дел, при котором после катастрофического поражения в войне и необратимых потерь одни и те же силы продолжали править и вести страну к разрушению, я понял, что уже бессилен что-то изменить, даже обладая депутатским мандатом", - написал Давид Саакянц на своей странице в соцсети Facebook.
Как напомнил Саакянц, будучи беспартийным, в 2021 году он участвовал в парламентских выборах по списку блока “Армения”, но сейчас не считает целесообразным весту деятельность в парламенте, поэтому продолжит служить государству и обществу на своем профессиональном поприще.
Он сообщил, что в четверг представит в ЦИК заявление об отказе от депутатского мандата.
"Полагаю, что в действующем НС необходимо присутствие не деятелей культуры, а экзорцистов", - написал Давид Саакянц.