Ուկրաինայում երկու ադրբեջանցի դատապարտվել են 8 տարի ժամկետով ազատազրկման՝ հայի առևանգման, խուլիգանության համար 12/07/2022   11:57  |  Քրեական խրոնիկոն
Ուկրաինայում ազգությամբ հայի նկատմամբ բռնություն գործադրած ադրբեջանցիները դատապարտվել են ազատազրկման՝ 8 տարի ժամկետով։ Նշենք, որ ադրբեջանցիները՝ Միսիր Գասիմլին և Սուբհան Գուլևը, որոնք, ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, Արցախյան երրորդ՝ 44-օրյա պատերազմի մասնակիցներ են, ձերբակալվել են Կիևում՝ 2021թ.։
Ուկրաինական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի դատարանը նրանց մեղավոր է ճանաչել առևանգման, խուլիգանության և ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու համար՝ դատապարտելով ազատազրկման՝ 8 տարի ժամկետով։ Նշվում է, որ նրանք բռնություն են կիրառել Իսպանիայի քաղաքացու նկատմամբ, որն ազգությամբ հայ էր։
23:39 05/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԲրիտանիայում աճել է ուկրաինացի անօթևան փախստականների թիվը․ ԶԼՄ-ներ
21:54 04/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի մի շարք շրջաններում օդային տագնապ Է հայտարարվել
19:50 04/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում նշել են էլեկտրաէներգիայի անջատման ոչ ակնհայտ խնդիրները
21:05 02/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԲրիտանիային սպասում են տրանսպորտի աշխատողների, բժիշկների հանրահավաքներ. Կելին
23:39 01/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԲայդենը նշել Է Պուտինի հետ բանակցությունների պայմանը
23:08 01/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիան և ԱՄՆ-ն կուժեղացնեն ռազմական օգնությունն Ուկրաինային. Մակրոն

Двое азербайджанцев приговорены в Украине к 8 годам заключения за похищение армянина и хулиганство 12/07/2022 12:15 | Криминальная хроника
Двое азербайджанцев приговорены в Украине к 8 годам заключения за насилие в отношении армянина. Отметим, что азербайджанцы Мисир Гасымли и Субхан Гулиев, согласно азербайджанским СМИ, являются участниками развязанной Баку осенью 2020 года вооруженной агрессии против Республики Арцах. Они были задержаны в Киеве в 2021 году.
Как сообщают украинские СМИ, суд в Украине признал их виновными в похищении человека, хулиганстве и незаконном хранении оружия и боеприпасов, приговорив обоих к лишению свободы сроком на 8 лет. Отмечается, что они применили насилие в отношении армянина, который являлся гражданина Испании армянского происхождения.