ՔՊ վարչության նիստ է հրավիրվել. հայտնի է, թե ինչ հարցեր են քննարկվել 12/07/2022 09:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Վարչության նիստ, որը վարել է Վարչության նախագահ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՔՊ-ից:
Քննարկվել են Իջևանի և Փարաքարի տարածքային կազմակերպությունների խորհուրդների նախագահների թեկնածությունները: Արթուր Ճաղարյանը հաստատվել է Իջեւանի, Հրաչյա Շառոյանը Փարաքարի տարածքային կազմակերպության խորհրդի նախագահ։
Քննարկվել են Սպիտակ, Գյումրի և Անի համայնքների ավագանիների «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունների աշխատանքներին առնչվող հարցեր։
Նաև անդրադարձ է կատարվել նախորդիվ կայացված որոշումների կատարման ընթացքին, արդյունքներին և այլ հարցերի։

Партия Пашиняна созвала заседание правления; известно, что обсуждали 12/07/2022   10:10  |  Лента новостей
6 декабря состоялось заседание правления партии "Гражданский договор", которое вел председатель правления, премьер-министр РА Никол Пашинян. Об этом "ФактИнфо" сообщили в ГД.
В ходе заседания были обсуждены кандидатуры председателей советов территориальных организаций Иджевана и Паракара. Кандидатура Артура Чагаряна была утверждена на пост председателя совета территориальных организаций Иджевана, а Грачьи Шарояна – главы территориальной организации Паракара.
Также были обсуждены вопросы, связанные с работой фракций "Гражданского согласия" советов старейшин общин Спитака, Гюмри и Ани.