ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ 12/05/2022   10:10  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ-ը։
«Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:
Շիրակի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ապարանի, Թալինի և Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Դիլիջանի ոլորաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Արագածոտնի մարզի Ապարանի, Արագածի, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի, Իջևանի, Բերդի տարածաշրջաններում, Դիլիջանի ոլորաններում, Լոռու մարզի Վանաձոր, Սպիտակ, Ստեփանավան, Սյունիքի մարզի Կապան, Գորիս, Սիսիան քաղաքներում և «Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն:
Վարդենյաց լեռնանցքում, Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում և Դիլիջանի ոլորաններում, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի տարածաշրջանում, Շիրակի մարզի Լանջիկ գյուղի հատվածում և Սյունիքի մարզի բարձրադիր գոտիներում մառախուղ է։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
15:53 04/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ Արագած գյուղում
10:31 04/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Փարաքար գյուղում
12:10 03/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՔանաքեռ ՀԷԿ-ի տարածքում քաղաքացու ոտքն արգելափակվել է հաստոցի մեջ
11:28 03/12/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ
22:38 02/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՇահումյան գյուղի տանը բռնկված հրդեհի հետևանքով կա մեկ զոհ
20:03 02/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպիտակ»-ի նստավայրում ռումբի ահազանգ չի ստացվել. ԱԻՆ
19:30 02/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՇահումյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել․ ներսում քաղաքացի կա

Снег, туман и гололед: МЧС предупреждает о непогоде в ряде регионов Армении 12/05/2022 10:25 | Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 5 декабря.
Закрыты дороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции Амберд и озеру Кари Лич в Арагацотнской области.
МЧС предупреждает водителей о гололеде в Ширакской области, в Апаранском, Талинском и Арагацком районах Арагацотнской области и на Дилижанском серпантине.
В городах Апаран, Арагац, Ноемберян, Иджеван, Берд, Ванадзор, Спитак, Степанаван, Капан, Горис, Сисиан, в районе Дилижанского серпантина на участке "Зангер" идет снег.
МЧС также предупреждает о тумане на участке дороги Сисиан-"Зангер", на Дилижанском серпантине, в Ноемберянском районе, в районе села Ланджик в Шираке и в высокогорных районах Сюникской области Армении.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда все видов транспорта.