Արցախ-Հայաստան միակ մայրուղին ավելի քան երկու ժամ շարունակում է փակ մնալ.բանակցությունները են ընթանում.Արցախի տեղեկատվական շտաբ 12/03/2022 14:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Ավելի քան երկու ժամ է շարունակում է փակ մնալ Արցախ-Հայաստան միակ մայրուղին:Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը.
«Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Շուշիի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական կեղծ պատճառաբանությամբ փակել են մայրուղին:
Ճանապարհը բացելու նպատակով ադրբեջանական կողմի հետ Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատուները շարունակում են ակտիվ բանակցություններ վարել: Խնդրի հնարավորինս արագ կարգավորման ուղղությամբ Արցախի լիազոր պետական մարմինները օպերատիվ կապի մեջ են խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:

Единственная магистраль, соединяющая Арцах с Арменией, более двух часов остается закрытой – Инфоштаб 12/03/2022 15:13 | Лента новостей
Единственная магистраль, соединяющая Арцах с Арменией, более двух часов остается закрытой , сообщает Информационный штаб Республики Арцах.
Как сообщалось ранее, группа азербайджанцев в гражданской одежде перекрыла трассу на участке Шуши под лживым экологическим предлогом.
"С целью открытия дороги уполномоченные представители дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил продолжают вести активные переговоры с азербайджанской стороной. В целях скорейшего решения проблемы уполномоченные государственные органы Арцаха находятся в оперативной связи с командованием миротворческих сил", - говорится в сообщении
В Инфоштабе добавили, что в случае изменения ситуации общественность будет надлежащим образом проинформирована.