Սուրեն Պապիկյանը ԳՇ պետի և Լոռու մարզպետի ուղեկցությամբ այցելել է բանակային զորամիավորումներից մեկը 12/02/2022   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և Լոռու մարզպետ Արամ Խաչատրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է N բանակային զորամիավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ լրատվության բաժինը։
«Զորամասերից մեկում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է հատուկ նշանակության և դեսանտագրոհային ստորաբաժանումների զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել ծառայության կազմակերպման ընթացքով, առկա խնդիրներով, անձնակազմի հանդերձավորման և հաստիքային սպառազինության հետ կապված հարցերով:
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը և գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել ու զրուցել են ուսումնական գումարտակի ժամկետային զինծառայողների հետ, հաջողություններ մաղթել առաջիկա ավարտական քննությունների կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է զինվորներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել ԶՈւ-ում մեկնարկած բարեփոխումների ընթացքը:
Պաշտպանության նախարարը և ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալը հարգանքի տուրք են մատուցել 2020 թվականի պատերազմում անմահացած հերոսների հիշատակին:
Այցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ծանոթացել է զորամասի տարածքում կառուցվող նոր զորանոցի շինարարական աշխատանքների ընթացքին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Министр обороны Армении встретился со спецназовцами и военнослужащими десантно-штурмовых подразделений 12/02/2022   18:07  |  Лента новостей
Министр обороны Армении  Сурен Папикян 2 декабря посетил N –ское армейское войсковое соединение.
Папикяна сопровождали начальник Генштаба ВС, первый заместитель министра обороны Армении генерал-майор Эдвард Асрян и губернатора Лорийской области Арам Хачатрян.
В одной из воинских частей глава оборонного ведомства встретился с спецназовцами и военнослужащими десантно-штурмовых подразделений, поинтересовался ходом организации службы, имеющимися проблемами, вопросами, связанными с экипировкой личного состава и штатным вооружением.
Затем Сурен Папикян и генерал-майор Эдвард Асрян встретились и побеседовали с военнослужащими срочной службы учебного батальона, пожелали успехов в связи с предстоящими выпускными экзаменами.
Министр обороны ответил на интересующие солдат вопросы, представил ход начатых в ВС реформ.
Министр обороны и начальник Генштаба ВС воздали дань уважения памяти героев, погибших в войне 2020 года.
Под занавес визита Папикян ознакомился с ходом строительных работ новой казармы, строящейся на территории воинской части.