Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի խորհրդարանին՝ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող բանաձևի համար 12/01/2022 11:17 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի խորհրդարանին՝ Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան դադարեցնելու պահանջով բանաձև ընդունելու համար.
«Մենք ողջունում ենք Ֆրանսիայի ղեկավարությանը Ադրբեջանի քաղաքականության և ագրեսիվ պահվածքի դեմ նրա դիրքորոշման համար և շնորհակալություն հայտնում Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովին ՝ համապատասխան բանաձևը միաձայն ընդունելու համար։ Կեցցե՛ Ֆրանսիան», -թվիթերում գրել է Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովը միաձայն ընդունել է Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև։

Ален Симонян поблагодарил Францию за принятие Нацсобранием резолюции с осуждением агрессии Азербайджана 12/01/2022   11:25  |  Лента новостей
Спикер парламента РААлен Симонян поблагодарил Францию за принятие Нацсобранием резолюции с требованием прекращения агрессии Азербайджана против Армении.
"Мы приветствуем поддержку руководством Франции Армении против политики и агрессивного поведения Азербайджана и благодарим Национальное собрание Французской Республики за единогласное принятие соответствующей резолюции. Да здравствует Франция!" - написал спикер НС РА  в своем микроблоге в Twitter.
Национальное Собрание Франции накануне  единогласно приняло резолюцию в поддержку Армении и с предложением ввести санкции против Азербайджана.Парламент Франции единогласно принял резолюцию в поддержку Армении и с предложением ввести санкции против Азербайджана
10:06 10/11/2022  |  Лента новостейГлава Нацсобрания Франции подтвердила солидарность с Арменией и армянским народом