Ալիևը 2 տարի առաջ ստորագրել է եռակողմ հրադադարի պայմանագիր, որտեղ 5 անգամ նշվում է «Լեռնային Ղարաբաղը».Էդմոն Մարուքյան 11/28/2022 11:13 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանn թվիթերում անդրադարձել է ռուս խաղաղապահներին ուղղված Ադրբեջանի ՊՆ-ի՝ «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը չօգտագործելու պահանջին:
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն խնդրում է ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահներին չօգտագործել «Լեռնային Ղարաբաղ» անվանումը։ Ադրբեջանը պետք է հիշի, որ 2 տարի առաջ նախագահ Ալիևը ստորագրել է եռակողմ հրադադարի պայմանագիր, որտեղ 5 անգամ նշվում է «Լեռնային Ղարաբաղը»։ Դա Ռուսաստանի օրինական հիմքն է՝ օգտագործելու Լեռնային Ղարաբաղը»,-թվիթերում գրել է Մարուքյանը:

Алиев подписал трехстороннее соглашение, в котором Нагорный Карабах упоминается 5 раз: Марукян освежил память президенту Азербайджана 11/28/2022   11:25  |  Комментарий
Посол Армении по особым поручения Эдмон Марукян прокомментировал требование министерства обороны Азербайджана к российским миротворцам не использовать название "Нагорный Карабах".
"Министерство обороны Азербайджана просит российских миротворцев в НК не использовать название "Нагорный Карабах". Азербайджан должен помнить о том, что 2 года назад президент Алиев подписал трехстороннее соглашение о прекращении огня, в котором "Нагорный Карабах" упоминается 5 раз. Это законное основание для использования Россией названия Нагорный Карабах", - написал посол по особым поручениям Эдмон Марукян в своем микроблоге в Twitter.