Հայկ Կոնջորյանն ու Արթուր Հովհաննիսյանը հանդիպել են ֆրանսիացի գործընկերներին 11/25/2022 16:57 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը եւ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին եւ Ֆրանսիայի ԱԳՆ Հարավային Կովկասի հարցերի պատասխանատու Նիկոլա Կարգեսին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացման օրակարգը եւ կարեւորել խորհրդարանի ու խորհրդարանական աշխատանքների դերը ժողովրդավարության ամրապնդման եւ զարգացման գործում:
Բանախոսները վերահաստատել են հանձնառությունը` որպես խորհրդարանական մեծամասնություն, Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակականության եւ խորհրդարանի դերի բարձրացման հարցում:

Депутаты от правящей силы Армении встретились с французскими партнерами 11/25/2022   17:23  |  Лента новостей
Руководитель фракции  "Гражданский договор" Айк Конджорян и секретарь фракции Артур Ованнисян 25 ноября приняли в НС Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Анн Луйо и ответственного по делам Южного Кавказа МИД Франции Николя Каргеса.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, стороны обсудили повестку демократического развития Армении и подчеркнули роль законодательного органа и парламентской работы в укреплении и развитии демократии.
Выступавшие как парламентское большинство подтвердили приверженность продолжению демократических реформ в Армении и повышению роли НС.
10:06 10/11/2022  |  Лента новостейГлава Нацсобрания Франции подтвердила солидарность с Арменией и армянским народом
16:04 28/10/2022  |  Лента новостейФранция готова и впредь оказывать помощь Армении в преодолении вызовов