Գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների ծնողները քայլերթ են իրականացնում՝ դեպի ՌԴ դեսպանատուն 11/23/2022   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան երրորդ՝ 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների հարազատները Հանրապետության Հրապարակից քայլերթ են իրականացնում՝ դեպի ՌԴ դեսպանատուն։ Նրանք իրենց ձեռքերում պահում են պաստառներ, որտեղ գրված են կոչեր, ուղղված, հիմնականում, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, որն այսօր աշխատանքային այցով ժամանելու է Երևան։ Կոչով դիմելով Պուտինին՝ ծնողները խնդրում են օգնել՝ վերադարձնել մեր տղաներին, որոնք ադրբեջանական գերության մեջ են։

Родители военнопленных и без вести пропавших проводят шествие к зданию посольства России в Ереване 11/23/2022 12:48 | Лента новостей
Родственники пропавших без вести и захваченных в плен в ходе 44-дневной Арцахской войны военнослужащих проводят шествие от площади Республики к зданию посольства России.
Участники шествия держат в руках плакаты с надписями, содержащими в основном призывы к президенту РФ Владимиру Путину, который сегодня прибудет в Ереван с рабочим визитом. Обращаясь к Путину, родители просят его помочь с возвращением своих сыновей, незаконно удерживаемых в азербайджанском плену.