Ակնկալում ենք, որ մեզ կհաջողվի հստակ գնահատական տալ միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտում տիրող իրավիճակին.Արարատ Միրզոյանը՝ ՀԱՊԿ նիստին 11/23/2022 12:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում ընթանում է ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների, պաշտպանության նախարարների և ԱԽ քարտուղարների համատեղ նիստը։
Նիստի մեկնարկին բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը.
«Ակնկալում ենք, որ մեզ կհաջողվի կառուցողական, բաց մտքերի փոխանակության միջոցով վերլուծել և հստակ գնահատական տալ միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտում տիրող իրավիճակին, ինչպես կշռադատել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների համար հնարավոր ռիսկերը և քննարկել հարցերի լայն շրջանակ»,-ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարը:
Միրզոյանը հավելեց նաև, որ նիստի օրակարգը բավականին հագեցած է, ընդունման ենթակա հարցերի շրջանակը ներառում է ինչպես քաղաքական բնույթի, պաշտպանական հարթության, այնպես էլ՝ անվտանգության հարցեր։

Мирзоян на заседании ОДКБ: ожидаем, что нам удастся дать оценку текущей ситуации в сфере международной и региональной безопасности 11/23/2022 13:04 | Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян рассчитывает, что представители стран ОДКБ взвесят возможные риски для государств-членов Организации и обсудить обширный круг вопросов.
"Ожидаем, что нам удастся в русле конструктивного и открытого обмена мнениями проанализировать и дать оценку текущей ситуации в сфере международной и региональной безопасности", - заявил Мирзоян, открывая совместное заседание глав МИД, Минобороны и секретарей советов безопасности государств-членов ОДКБ
Как отметил Мирзоян, повестка дня заседания довольно насыщенная.
"Спектр подлежащих принятию решений включает в себя как вопросы политического характера, оборонного измерения, так и вопросы безопасности", - сказал глава МИД Армении.