ՌԴ նախագահ Պուտինի ինքնաթիռը ժամանել է Երեւան. նրան դիմավորում է Նիկոլ Փաշինյանը(տեսանյութ) 11/23/2022   15:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ Երեւանում վայրէջք է կատարել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ինքնաթիռը։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ նրան է օդանավակայանում դիմավորում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդի նիստին մասնակցելու համար արդեն Հայաստան են ժամանել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը: Բելոռուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի ժամանելու մասին։
Օդանավակայանում նրանց դիմավորել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
12:05 01/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը պատմել է, թե ինչպես է որոշվելու Արցախում ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ճակատագիրը
11:40 01/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագիր դեռևս չկա․Պուտին
18:32 29/10/2022  |  Միջազգային լրահոսԵԿԲ ղեկավարը Պուտինին անվանել է «անհավանական տեղեկացված» մարդ
15:19 28/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանն անում է հնարավոր ամեն բան Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների համապարփակ կարգավորման համար. Պուտին
11:10 18/10/2022  |  Միջազգային լրահոսՄԱԳԱՏէ-ի ղեկավարը Պուտինի հետ կրկին հանդիպելու ցանկություն է հայտնել

Владимир Путин прибыл в Ереван(ВИДЕО) 11/23/2022   15:53  |  Лента новостей
Президент РФ Владимир Путин прибыл в Ереван для участия в саммите ОДКБ.  В аэропорту "Звартноц" Путина встретил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
В последний раз он был в Ереване в 2019 году, где участвовал  в саммите глав государств-членов Евразийского экономического союза.
Ранее в Ереван прибыли президенты Беларуси, Казахстана, Кыргызстана и Таджикистана. Их в аэропорту встретил вице-премьер Армении Мгер Григорян.
15:12 23/11/2022  |  Лента новостейВ Ереване группа граждан с транспарантами "Вместе" и "Добро пожаловать" собирается встретить Путина(ВИДЕО)