ԵՊՏՀ-ից ստացվել է տարօրինակ հոտի ահազանգ.տարահանվել են մոտ 400 ուսանող և 35 դասախոս 11/22/2022   12:03  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 10:30-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Պարույր Սևակի թիվ 77 հասցեում՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մասնաճյուղում, ուսանողների ինքնազգացողությունը վատացել է․ շենքում զգացվել է տարօրինակ հոտ: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Այս նմասին հայտնում է ԱԻՆ լրատվության բաժինը։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ և Բնակչության պաշտպանության և աղետների ռիսկի նվազեցման վարչության Ճառագայթային, քիմիական և կենսաբանական իրավիճակի մոնիտորինգի բաժնի քիմիկ-հետախույզների խումբը:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ տարահանվել են մոտ 400 ուսանող և 35 դասախոս։
«Տեղում իրականացվել է օդի նմուշառում. չափիչ սարքերը վտանգավոր ոչինչ չեն հայտնաբերել։ Այս պահին տեղում տարօրինակ հոտ չի զգացվում»,-ասված է ԱԻՆ-ի հայտարարության մեջ։
23:21 21/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ Նոր Արեշ թաղամասում
21:31 21/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատի ՄՓՎ-ն զգուշացնող պաստառներ է տեղադրել Ազատի ջրամբար տանող ավտոճանապարհներին
21:19 21/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ Ակունք գյուղում
19:14 21/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ Արա լեռան լանջին
22:02 20/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներ«Դիլիջան ազգային պարկ»-ի տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է
18:52 20/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ Ալափարս գյուղում
18:13 20/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներ«Դիլիջանի ազգային պարկ»-ի տարածքում հրդեհ է բռնկվել
12:41 20/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՔարաթափում՝ Ջրաշեն թաղամասում
10:11 20/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Հաղարծինում. անասնագոմում այրվել է 200 հակ անասնակեր
20:56 18/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, ԵՄ դեսպան տիկին Անդրեա Վիկտորինին

Студентов и преподавателей Экономического университета эвакуировали из-за странного запаха 11/22/2022   12:55  |  Чрезвычайное просшествие
Студенты и преподаватели эвакуированы из здания филиала Армянского государственного экономического университета из-за странного запаха.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, в районе 10:30 поступило сообщение о том, что в здании филиала Армянского государственного экономического университета по адресу Паруйра Севака, 77 нескольким студентам стало плохо, в здании ощущается странный запах.
На место выехали пожарные-спасатели и химики из отдела мониторинга радиационной, химической и биологической ситуации Управления защиты населения и снижения риска бедствий. До прибытия спасателей были эвакуированы около 400 студентов и 35 преподавателей.