Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ղազախստանի ՊՆ նախարարին 11/22/2022 17:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Ռուսլան Ժակսիլիկովի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Զրուցակիցները, ողջունելով միմյանց և բարձր գնահատելով հայ-ղազախական երկկողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը, անդրադարձ են կատարել պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման և ընդլայնման հնարավորություններին։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարները մտքեր են փոխանակել հայկական և ղազախական բանակներում բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին Ռուսլան Ժակսիլիկովն իր գործընկերոջը՝ Սուրեն Պապիկյանին հրավիրել է Ղազախստանի Հանրապետություն։

Министры обороны Армении и Казахстана обсудили региональную безопасность и возможности расширения двустороннего сотрудничества 11/22/2022   17:46  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян сегодня принял делегацию во главе с министром обороны Казахстана генерал-полковником Русланом Жаксылыковым. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Собеседники,  высоко оценив нынешний уровень армяно-казахских отношений, коснулись возможностей развития и расширения двустороннего сотрудничества в сфере обороны.
Министр обороны Армении Сурен Папикян представил ситуацию, сложившуюся вследствие последней агрессии Азербайджана.
В ходе встречи обсуждались также вопросы региональной безопасности. Министры обороны обменялись мнениями о ходе реформ в армянской и казахстанской армиях.