Ագնեսա Խամոյանը՝ Վահե Հակոբյանի և Արամ Վարդևանյանի մանդատը վայր դնելու մասին 11/22/2022   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցությունում պատգամավորներ Վահե Հակոբյանի և Արամ Վարդևանյանի մանդատը վայր դնելու վերաբերյալ քննարկումներ չեն եղել:
Նշնք, որ տևական ժամանակ է՝ ինչ մամուլում տեղեկություններ են շրջանառվում Արամ Վարդևանյանի և Վահե Հակոբյանի մանդատը վայր դնելու վերաբերյալ: Թերևս նման խոսակցությունների տեղիք է տվել պատգամավորների պասիվությունը:
Թեև «Հայաստան» խմբակցությունը տևական դադարից հետո վերադարձել է խորհրդարան, մասնակցում է վերջին նիստերին, բայց Արամ Վարդևանյանը և Վահե Հակոբյանը ներկա չէին նիստերին:
Տեղեկությունը փորձեցինք ճշտել անձամբ պատգամավորներից, սակայն երկուսն էլ չպատասխանեցին մեր զանգերին:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանն էլ «Փաստինֆո»-ի հարցման ի պատասխան ասաց, որ ինքը պատգամավորների մանդատը վայր դնելու մասին տեղեկությունը չունի, խմբակցությունում ևս այս թեմայով քննարկում չի եղել:

Хамоян прокомментировала информацию о намерении двух депутатов от блока "Армения" сложить свои мандаты 11/22/2022   13:32  |  Лента новостей
Дискуссий по поводу намерения депутатов Ваге Акопяна и Арама Вардеваняна сложить свои мандаты во фракции "Армения" не велось.
Отметим, что уже длительное время, как в прессе муссируются сведения о том, что Арам Вардеванян и Ваге Акопян планируют отказаться от своих депутатских мандатов.  Возможно, поводом для подобного рода разговоров стала пассивность депутатов.
Хотя фракция "Армения" после длительного перерыва вернулась в парламент и приняла участие в последних заседаниях, но Арам Вардеванян и Ваге Акопян на них не присутствовали.
Информацию ИА "ФактИнфо" попыталось уточнить лично у депутатов, однако оба не ответили на звонки.
Депутат от блока "Армения" Агнесса Хамоян в ответ а запрос "ФактИнфо" сообщила, что она не располагает информацией о намерении депутатов сложить свои мандаты, дискуссий на эту тему во фракции тоже не велось.