Ոստիկանությունը հավաքագրել է ադրբեջանցիների կողմից գյուղում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ կրակելու մասին փաստերը և փոխանցել խաղաղապահ զորախմբին 11/22/2022   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 22-ին ժամը 14:30-ին Ասկերանի շրջան Սարուշեն համայնքի ղեկավարը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ Մաճկալաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող Ամարասի հովտում՝ Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի մարտական հենակետերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքը: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ-ն։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ նոյեմբերի 21-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում ևս նույն վայրում աշխատող խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ հակառակորդը կրակ է բացել՝ խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան:
Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը փաստերը հավաքագրել ու փոխանցել է խաղաղապահ զորակազմին:
11:25 22/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամու կրակոցների պատճառով աշնանացանը դադարեցվել է. սպասում ենք մինչև խաղաղապահները բանակցեն ադրբեջանցիների հետ. Մաճկալաշենի գյուղապետ

ВС Азербайджана вновь открыли огонь по мирным жителям Арцаха 11/22/2022 17:01 | Лента новостей
ВС Азербайджана открыли беспорядочный огонь по мирным жителям Арцаха. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
22 ноября в долине Амараса, находящейся на административной территории села Мачкалашен, при проведении сельскохозяйственных работ на земельных участках, принадлежащих общине Сарушен, с боевых позиций азербайджанской армии по гражданам был открыт беспорядочный огонь из различных видов стрелкового оружия. В результате обстрела сельскохозяйственные работы были приостановлены.
Пострадавших среди гражданских лиц нет. Мартунинский районный отдел полиции собрал факты и передал российскому миротворческому контингенту.
Напомним, накануне, 21 ноября около 11:00 противник открыл огонь по работавшим в том же месте мирным жителям, нарушив режим прекращения огня.