Ադրբեջանցիները կրակել են Արցախում գյուղատնտեսական տեխնիկայի ուղղությամբ 11/22/2022   10:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

ВС Азербайджана открыли огонь по позициям Армии обороны и сельхозтехнике в Арцахе 11/22/2022 10:32 | Лента новостей
Министерство обороны Республики Арцах сообщает об очередном обстреле со стороны азербайджанских ВС.
"21 ноября подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на нескольких направлениях, открыв огонь из стрелкового оружия по позициям Армии обороны, а также по трактору, проводившему сельскохозяйственные работы в районе села Мачкалашен", - говорится в сообщении Минобороны.
В ведомстве заявили, что с армянской стороны потерь нет. О нарушениях режима прекращения огня сообщено командованию РМК.
"В то же время Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в период с 16:50 21 ноября до 01:05 часов 22 ноября подразделения Армии обороны Арцаха якобы вели огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунинского района Республики Арцах", - говорится в сообщении.