Բեռնատար գնացքը հարվածել է երկաթգծի վրա հայտնված «Նիսան Պայտֆանդեր» ավտոմեքենային. վարորդն ու 3 ուղևորները տեղում մահացել են. Հանգամանքները պարզվում են 11/21/2022 16:25 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Վանաձոր-Ալավերդի մայրուղու 12-րդ կիլոմետրում տեղի ունեցած՝ մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Նախնական տվյալներով, 2022 թվականի նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 23:10-ի սահմաններում, հիշյալ վայրում «Նիսան Պայտֆանդեր» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և ընկել երկաթգծի վրա: Այդ ընթացքում բեռնատար գնացքը հարվածել է հիշյալ ավտոմեքենային, ինչի հետևանքով վերջինիս վարորդն ու 3 ուղևորները մահացել են:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում կատարվել են դեպքի վայրի, հագուստների, դիակների, ավտոմեքենայի զննություններ, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

СК Армении сообщил подробности страшной аварии в Лори, в которой погибли 4 человека 11/21/2022   17:11  |  Криминальная хроника
В следственном управлении СК Армении по Лорийскй области инициировано уголовное производство по факту ДТП со смертельным исходом, произошедшего на 12-м километре трассы Ванадзор-Алаверди. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Уголовное производство инициировано по признакам части 3 статьи 342 УК РА.
По предварительным данным, 18 ноября около 23:10 на указанном участке автомобиль марки "Nissan Pathfinder" съехал с проезжей части и упал на железнодорожные рельсы. В этот момент товарный поезд врезался в машину, в результате чего водитель и трое пассажиров скончались.
"В ходе предварительного следствия произведен  осмотр места происшествия,  одежды, тел и автомобиля, назначены судебно-медицинские экспертизы. Следствие продолжается, принимаются необходимые меры для установления всех обстоятельств", - говорится в сообщении.