Բեռլինում ադրբեջանցիները հարձակվել են իրենց հայրենակից ընդդիմադիր բլոգերի վրա 11/21/2022   18:00  |  Միջազգային լրահոս
Մեկ ժամ առաջ ադրբեջանցի ընդդիմադիր բլոգեր Օրխան Աղաևը Բեռլինում իր բնակարանի դիմաց հարձակման է ենթարկվել երեք իր հայրենակիցների կողմից։ Օրխան Աղաևը պատմել է, որ 2 հոգի հարձակվել են իր վրա, 1-ը հետևել է կողքից, թե ինչպես են իրեն ծեծում։ Հարձակվողները նրան ոչինչ չեն ասել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ադրբեջանցի լրագրող Աֆղան Մուխթարլին և տարածել տեսանյութ։
«Օրհանի կինը տեսախցիկով ֆիքսել է դեպքը։ Ագեևը նախկինում ենթարկվել է հարձակման և ծեծի։ Ադրբեջանում նրա նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարվել։ Նրա դեմ քրեական գործ է հարուցվել զանգվածային անկարգություններ հրահրելու, հեղաշրջման փորձի եւ այլ ծանր մեղադրանքներով։ Բլոգերն այժմ հիվանդանոցում է»,- հավելել է Մուխթարլին։
14:15 22/08/2022  |  Միջազգային լրահոսՕկուպացված Լաչինում երկու ադրբեջանցի զինծառայող է պայթել
17:28 18/08/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցի գնդապետ է կալանավորվել՝ սեքս-սկանդալի գործով
18:43 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ-ում ադրբեջանցու սպանության համար 18 տարվա ազատազրկման դատապարտված հայը հացադուլի մեջ է.նրան պահում են բարձր անվտանգային գոտում

В Берлине азербайджанцы напали на своего соотечественника - оппозиционного блогера 11/21/2022 18:15 | Международные новости
Час назад на азербайджанского оппозиционного блогера Орхана Агаева напали трое его земляков перед его квартирой в Берлине. Орхан Агаев рассказал, что на него напали 2 человека и 1 со стороны наблюдал, как его избивали. Нападавшие ему ничего не сказали. Об этом, как передает Инфотека 24, сообщил азербайджанский журналист Афган Мухтарли на своей странице в Facebook.
"Жена Орхана зафиксировала инцидент на камеру. На Агеева нападали и избивали и раньше. В Азербайджане он объявлен в международный розыск. Против него возбуждено уголовное дело за призывы к массовым беспорядкам, попытке переворота и другим серьезным обвинениям. Блогер сейчас находится в больнице",- добавил Мухтарли.