Ջալալ Հարությունյանի նախաձեռնած հակահարձակման արդյունքում 16 հայ զինվոր փրկվել է գերեվարումից, ոչնչացվել մեծ թվով հակառակորդ. Փաստաբան (տեսանյութ) 11/18/2022 14:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Ջալալ Հարությունյանի նախաձեռնած հակահարձակման՝ միայն աջ թեւով մխրճվելու արդյունքում առաջին ժամերին հակառակորդի 150 հոգանուց խումբ է ոչնչացվել, ինչից հետո ոչնչացվել է եւս երկու խումբ, երբ մեր ընդհանուր զոհերի քանակը՝ տարբեր հաշվարկներով, եղել է 12-20-ի շրջանակներում։ Այս մասին այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հայտարարել է Արցախի պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի փաստաբան Արսեն Սարդարյանը։
Ավելին, ըստ նրա, հենց այս հակահարձակման ժամանակ 16 հայ զինվոր հանվել է շրջափակումից, որոնք օրեր շարունակ չեն ունեցել ոչ սնունդ, ոչ կապ նրանց գերեվարվելու հարցը եղել է ժամերի ու օրերի հարց։

16 солдат удалось спасти из окружения в результате предпринятого Джалалом Арутюняном контрнаступления - адвокат 11/18/2022   14:23  |  Лента новостей
В результате инициированного бывшим командующим Армией обороны Арцаха Джалалом Арутюняном контрнаступления, только при вклинивании по правому флангу в течение первых часов боя была уничтожена группа противника из 150 человек. После этого были ликвидированы еще две группы, когда общее число погибших с нашей стороны, по разным подсчетам, составляло 12-20 человек. Об этом на пресс-конференции в пятницу заявил Арсен Сардарян, адвокат экс-командующего Армией обороны Арцаха Джалала Арутюняна.
Более того, по его словам,  именно во время этого контрнаступления из окружения удалось вызволить 16 армянских военнослужащих, которые находились в осаде на протяжении многих дней без еды и связи, и была угроза их пленения, счет шел на часы.