Սա է այն, ինչ առաջարկում է Ադրբեջանը՝ ԼՂ հայերին.Մարուքյանը՝ ադրբեջանական սադրանքների մասին 11/18/2022   16:58  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը թվիթերի իր էջում անդրադարձել է ադրբեջանական վերջին օրերի սադրանքներին.
«Այսօր՝ ժամը 12:15-ին, Ադրբեջանը կրակ է բացել խաղաղ բնակչության ուղղությամբ: Դա այն է, ինչ կատարվում է ամեն օր, սա է այն, ինչ «առաջարկում է» Ադրբեջանը՝ ԼՂ հայերին։ Միջազգային հանրությունը քաջատեղյակ է այս «առաջարկին», հուսով եմ՝ արձագանքները կլինեն համաչափ ու օպերատիվ»,-գրել է նա։

"Это то, что Баку предлагает армянам Арцаха": Марукян об обстреле мирных жителей азербайджанскими ВС 11/18/2022 17:13 | Комментарий
Посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян прокомментировал обстрел мирных жителей Арцаха со стороны азербайджанских ВС.
Он напомним, что сегодня в 12:15 Азербайджан открыл огонь по мирному населению Арцаха.Азербайджанские ВС снова открыли огонь по мирным жителям в Арцахе"Это то, что происходит ежедневно, и это то, что Азербайджан предлагает этническим армянам Нагорного Карабаха. Международному сообществу хорошо известно об этом "предложении", и я надеюсь, что реакция будет соразмерной и оперативной",- - написал Эдмон Марукян в своем микроблоге в Twitter.