Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Շվեյցարիայի նախկին նախագահի հետ 11/17/2022   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Շվեյցարիայի Համադաշնության նախկին նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեհյին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ:
Վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, հայ-ադրբեջանական, ինչպես նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումներին:
Կարևորվել է տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
10:08 17/11/2022  |  ՄամուլՀավատարմության «մեսիջներ»` Պուտինին. ինչ հորդոր են ստացել ՔՊ-ականները․ «Ժողովուրդ»
10:04 17/11/2022  |  ՄամուլՓաշինյանը որոշել է «կոնտրոլի» տակ պահել շատերին. Կգաղտնալսի՞ որոշ թիմակիցների. «Հրապարակ»
20:39 16/11/2022  |  ՔաղաքականՓաշինյան Նիկոլը մարտահրավեր է նետել Նիկոլին (տեսանյութ)
19:35 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք 231 մլրդ դրամ տալիս ենք, ասում ենք կառուցեք ճանապարհներ, կառուցեք դպրոցներ, կառուցեք մանկապարտեզներ, բայց մարդիկ չեն կարողանում կառուցել. Փաշինյան (տեսանյութ)
18:13 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւսանողությունը երեկոյան կոշիկներով է գնում դասի, ԲՈՒՀ-ը կտրվել է հետազոտական բաղադրիչից.Փաշինյան
18:10 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն պատրաստ է փոխադարձաբար տարածքային ամբողջականության ու ինքնիշխանության ճանաչման հենքի վրա շրջանակային պայմանագիր կնքել Ադրբեջանի հետ. Նիկոլ Փաշինյան

Пашинян встретился с экс-президентом Швейцарии 11/17/2022   12:39  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял бывшего президента Швейцарской Конфедерации Мишлин Кальми-Ре. Ob этом сообщает пресс-служба премьера армении.
Собеседники обменялись мнениями относительно происходящих на Южном Кавказе процессов.
Премьер представил позицию армянской стороны относительно нагорно-карабахской проблематики, армяно-азербайджанских отношений, а также нормализации армяно-турецких отношений.
На встрече была отмечена важность реализации последовательных шагов для укрепления стабильности и безопасности в регионе.
12:47 22/01/2020  |  Лента новостейПрезидент Армении в Давосе обсудил с главой Национального совета Швейцарии вопросы реализации совместных проектов
15:36 19/02/2019  |  Лента новостейПосол Стефано Лазаротто отметил активное сотрудничество Армении и Швейцарии на международных площадках
16:12 20/09/2018  |  Лента новостейСпикер парламента Армении отбывает в Швейцарию с официальным визитом
17:57 22/05/2018  |  Лента новостейПосол Лукас Гассер подтвердил участие президента Швейцарии в саммите Франкофонии в Ереване
15:07 07/02/2018  |  Лента новостейГенеральные секретари аппаратов парламентов Армении и Швейцарии обсудили перспективы сотрудничества