Վարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ 11/16/2022   14:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային նշանակության հարցեր: Այս համատեքստում, կարևորվել է հարավկովկասյան տարածաշրջանում մթնոլորտի բարելավումն ու այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի իրականացումը:
Ընդգծելով Հայաստանի և Վրաստանի միջև առևտրատնտեսական կապերի շարունակական զարգացման անհրաժեշտությունը՝ կողմերը պայմանավորվել են 2023 թվականի սկզբին Երևանում անցկացնել հայ-վրացական միջկառավարական հանձնաժաղովի նիստ:
13:32 14/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄադրիդյան սկզբունքների գրեթե ամեն տողում կա Լեռնային Ղարաբաղ արտահայտությունը, Փաշինյանի ստորագրած թղթերում` զրո. Բագրատ Միկոյան

Пашинян переговорил по телефону с Гарибашвили 11/16/2022 15:03 | Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба премьера Армении.
Собеседники обсудили как двусторонние вопросы, так и вопросы регионального значения. В этом контексте была подчеркнута важность улучшения атмосферы в регионе Южного Кавказа и осуществления соответствующих шагов в этом направлении.
Подчеркнув необходимость постоянного развития торгово-экономических связей между Арменией и Грузией, стороны договорились о проведении заседания армяно-грузинской межправительственной комиссии в начале 2023 года в Ереване.