ՀՀ-ն Վաշինգտոնում ադրբեջանական կողմին է փոխանցել Խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ մեր տեքստը ու տեսնում ենք լարվածության որոշակի միտումներ. Փաշինյան (տեսանյութ) 11/16/2022 16:54 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ-ն Վաշինգտոնում ադրբեջանական կողմին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրին վերաբերող մեր առաջարկները, տեքստը, սպասում ենք նրանց արձագանքին: Այս մասին Աժ նիստի հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Արձագանքների առումով մենք տեսնում ենք լարվածության որոշակի միտումներ, այդ լարվածությունը կոնկրետ կապված է կոնկրետ իրավիճակների և իրադարձությունների հետ»,-ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց՝ ՀՀ դիրքորոշումը հստակ է՝ ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան մեր օկուպացված տարածքներից և վերադառնան 2021թ-ի մայիսի 11-ից առաջ գոյություն ունեցող դիրքեր:

Армения в Вашингтоне передала азербайджанской стороне свой текст мирного договора - Пашинян 11/16/2022   17:16  |  Лента новостей
Армения в Вашингтоне передала азербайджанской стороне свои предложения относительно мирного договора, текст, ждем их ответа. Об этом заявил премьер Армении никол Пашинян на заседании парламента в среду.
"В плане реакции мы наблюдаем определенную тенденцию к нарастанию напряженности. Эта напряженность связана с конкретной ситуацией и событиями", - сказал он.
Никол Пашинян подтвердил, что позиция РА ясна: азербайджанские войска должны покинуть оккупированные территории и вернуться на позиции, существовавшие до 11 мая 2021 года. Он добавил, что международное особщество также поддерживает эту позицию армянской стороны.