Մենք այստեղ ենք, և դուք ստիպված եք համակերպվել այս փաստի հետ. հիմա փողոցում ժամանակավոր դադար է. Աղվան Վարդանյան (տեսանյութ) 11/15/2022 10:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Հարգելի խորհրդարան, այս իշխանության անդամներ, մենք այստեղ ենք և դուք ստիպված եք համակերպվել այս փաստի հետ: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ երկար դադարից հետո ընդդիմությունը վերադարձել է խորհրդարան:
Նա,մասնավորապես, նշեց.
«Սա Հայաստանի ԱԺ-ն է, նաեւ մեզ այստեղ գործուղած քաղաքացիների Ազգային ժողովը: Ձեր սեփականությունը չէ: Հարգելի ժողովուրդ, երկար ժամանակ բոյկոտել ենք նիստերը, որովհետեւ փողոցում էինք պայքարում այս իշխանության կործանարար քաղաքականության դեմ: Հիմա փողոցում դադար է ժամանակավոր, եւ մենք լիարժեք օգտագործելու ենք այս գործիքակազմը: Մենք այստեղ ենք մեր օրակարգով՝ Հայաստանի եւ Արցախի մեր քաղաքացիներին հուզող կարեւորագույն հարցերի օրակարգով: Հայ ժողովրդի համար այս դժվար ժամանակներում այս իշխանությունը սպառնալիք է պետականության եւ հայկականության համար: Այս իշխանությամբ Հայաստանն ու Արցախը ապագա չունեն, ապագա չունի մեր ժողովուրդը: Մենք այստեղ ենք՝ թույլ չտալու, որ կործանարար ընթացքն անշրջելի դառնա»:

"Мы здесь, и вы вынуждены смириться с этим фактом": Агван Варданян о возвращении оппозиции в парламент Армении 11/15/2022 10:55 | Лента новостей
Депутаты от оппозиционных блоков "Честь имею" и "Армения" вернулись в парламент после многомесячного бойкота.
"Уважаемый парламент, представители нынешней власти, мы здесь, и вы вынуждены смириться с этим фактом. Это Национальное Собрание Армении, в том числе и тех граждан, которые нас сюда командировали. Это не ваша собственность", - заявил депутат от блока "Армения" Агван Варданян.
Обращаясь к народу, Варданян заявил, что оппозиция долгое время бойкотировала заседания парламента, так как вела уличную борьбу против губительной политики действующих властей. "Сейчас перерыв в уличной борьбе, и мы сполна воспользуемся этим инстументарием. Оппозиция пришла в парламент со своей повесткой дня, касающейся вопросов, волнующих наших граждан в Армении и Арцахе", - заявил депутат.
По его словам, в нынешних условиях действующие власти страны представляют угрозу для государственности.
"При нынешней власти у Армении и Арцаха нет будущего, нет будущего и у нашего народа. Мы здесь, чтобы не дать разрушительному процессу стать необратимым", - отметил Агван Варданян.