1200 բեռնատար այս պահին կանգնած է Վրաստանի մայրաքաղաքի մատույցներում. ԱԺ պատգամավոր 11/15/2022 17:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Շուրջ 1200 բեռնատար այս պահին 5-6 կմ հերթում կանգնած են Վրաստանի մայրաքաղաք մատույցներում։ Նրանց թույլ չեն տալիս շարունակել երթևեկությունը՝ դեպի Վրաստան` Վերին Լարս և հետագա ժամանման վայր։ Բացակայում են տարրական կենցաղային պայմանները։
Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ նշելով, որ փչանալու վտանգի առաջ են մեր տասնյակ հազարավոր գյուղացիների քրտինքով մշակված գյուղմթերքը, այլ ապրանքներ, վտանգված են միջազգային առևտրային պայմանագրեր։

Порядка 1200 грузовиков застряли недалеко от Тбилиси – депутат парламента Армении 11/15/2022   17:57  |  Лента новостей
Порядка 1200 грузовиков застряли недалеко от Тбилиси, сообщил депутат от фракции "Армения" Гарник Даниелян в ходе выступления в парламенте Армении.
Депутат отметил, что фуры уже длительное время стоят в 5-6-километровой пробке, образовавшейся недалеко от столицы Грузии. Им не позволяют проехать дальше в сторону КПП "Верхний Ларс" и пункта последующего прибытия.
"Отсутствуют минимальные бытовые условия, водителям грузовиков не позволяют даже вернуться в Армению", – заявил он.
Даниелян отметил, что с трудом выращенная фермерами сельхозпродукция может испортиться, множество международных контрактов находятся на грани срыва.