Ադրբեջանն Արցախի հայերին կոչում է «իր քաղաքացիներ» ու միևնույն ժամանակ կրակում է նրանց վրա.Նիկոլ Փաշինյան 11/14/2022   10:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանն Արցախի հայերին կոչում է «իր քաղաքացիներ», միևնույն ժամանակ կրակում է նրանց վրա՝ գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս։ Այս մասին իր թվիթերյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
« 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո գրանցվել է սպանության փորձի 54 դեպք, սպանվել է 3 քաղաքացիական անձ, վիրավորվել 16-ը։ Արդյո՞ք սա է ադրբեջանական կողմի՝ «ԼՂ հարցը լուծված է» նարատիվի կյանքի կոչումը», - հավելել է Փաշինյանը։
22:34 11/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀ.Թովմասյանի դեպքում ասում էիք չի կարող անաչառ լինել, ինչու քպ-ական Հովակիմյանը դարձավ ԿԸՀ նախագահ (տեսանյութ)

Азербайджан называет армян Нагорного Карабаха "своими гражданами" и стреляет по ним – Пашинян 11/14/2022   10:29  |  Лента новостей
Азербайджан называет армян Нагорного Карабаха "своими гражданами" и в то же время стреляет по ним, когда они проводят сельскохозяйственные работы. Об этом написал премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем микроблоге в Twitter.
"С 9 ноября 2020 года было зарегистрировано 54 случая покушения на убийство, трое гражданских были убиты и 15 ранены. Является ли это реализацией нарратива Азербайджана, согласно которому "проблема Нагорного Карабаха" решена"?" – написал премьер.