Անկարայում բանակցություններ են տեղի ունենում ԱՄՆ ու ՌԴ-ի ներկայացուցիչների միջեւ. Թուրքիայի ու ՌԴ-ի պաշտոնական աղբյուրները չեն մեկնաբանում 11/14/2022   15:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի իշխանությունները չեն մեկնաբանել տեղեկությունն առ այն, որ Անկարայում տեղի ունենում բանակցություններ՝ ԱՄՆ-ի եւ ՌԴ-ի ներկայացուցիչների միջեւ։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «ТВ-100» հեռուստաալիքը։
Բանակցությունների մասին գրել էր «Коммерсант» թերթը՝ պնդելով, որ ռուսական կողմը նշված բանակցություններին ներկայացնում է ՌԴ Արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը եւս հրաժարվել էր մեկնաբանել մամուլում տպագրված նշված տեղեկատվությունը։ «Ոչ, ես չեմ կարող ոչ հաստատել, ոչ հերքել»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

СМИ сообщают о переговорах между представителями России и США в Анкаре: в Турции и РФ информацию не комментируют 11/14/2022 16:00 | Международные новости
Власти Турции не комментируют сообщения о якобы проходящих в Анкаре переговорах представителей России и США. Об этом, как передает ТАСС, сообщил в понедельник телеканал tv100 со ссылкой на источники.
По утверждению газеты "Коммерсантъ", в турецкой столице проходят переговоры между делегациями России и США, российскую сторону на встрече якобы представляет директор СВР Сергей Нарышкин.
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков ранее не стал комментировать сообщения СМИ о ведущихся в Анкаре переговорах. "Нет, я не могу ни подтвердить, ни опровергнуть", - сказал представитель Кремля журналистам в понедельник.