Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել 11/07/2022   17:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 7-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է եղել 2023թ. պետական բյուջեի ծախսային մասի կառուցվածքային փոփոխություններին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел расширенное рабочее совещание 11/07/2022   18:02  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 7 ноября провел расширенное рабочее совещание с участием руководителей фракций и председателей постоянных комиссий Национального собрания.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе совещания был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики страны. Рассмотрены также структурные изменения расходной части государственного бюджета на 2023 год.
Во встрече приняли участие председатель НС Артур Товмасян, государственный министр Рубен Варданян, другие должностные лица.