Պատգամավորական անձեռնմխելությունն ինձ համար չգիտեմ ինչ չէ, որ դրա հետևում թաքնվեմ, մնացածն իրենց խնդիրն է.Սեյրան Օհանյան 11/03/2022   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պատգամավորական անձեռնմխելությունն ինձ համար չգիտեմ ինչ չէ, որ դրա հետևում թաքնվեմ, մնացածն իրենց խնդիրն է: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ արձագանքելով մամուլում տարածվող լուրերին, թե ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն առաջիկայում կմիջնորդի անձեռնմխելիությունից զրկել և կալանավորել երեք պատգամավորի՝ իրեն, Արմեն Չարչյանին և Վահե Հակոբյանին:
«Դրա մասին պետք է Գլխավոր դատախազից հարցնեք, ես, անկեղծ ասած, որևէ տեղեկություն չունեմ: Այս ամենը երևի կապված է մեր քաղաքական գործունեության հետ, այս իշխանություններից ամեն ինչ սպասելի է: Ես, իմ անցած ճանապարհով, ցույց եմ տվել և իրավունք ունեմ ասելու, որ պատգամավորական անձեռնմխելությունը ինձ համար չգիտեմ ինչ չէ, որ դրա հետևում թաքնվեմ, մնացածն իրենց խնդիրն է»,-ասաց Օհանյանը:
Հարցին՝ իրեն վերջին օրերին հարցաքննության կանչել ե՞ն, Սեյրան Օհանյանն ասաց, որ չեն կանչել:
Իսկ պատահական համարո՞ւմ է, որ ընդդիմադիր գործիչների նկատմամբ ամեն անգամ իրավական գործընթաց է սկսվում, երբ ընդդիմությունը փողոցում ակտիվանում է, հանրահավաքներ է անում, պատգամավորն ասաց. «Չեմ կարող ասել, չգիտեմ»:
14:55 13/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի նման մարտական վիճակում գտնվող երկրներում զինվորական ծառայության պայմանները ոչ թե հեշտացնում են, այլ, ընդհակառակը՝ դժվարեցնում.Սեյրան Օհանյան
12:15 21/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է ռեալ նայենք իրավիճակին, աշխարհագրությամբ ավելի շատ հավաքական անվտանգության տարածաշրջանին ենք մոտ. Օհանյան

Сейран Оганян прокомментировал сообщения в СМИ о намерении генпрокурора просить ареста трех оппозиционных депутатов 11/03/2022   15:56  |  Лента новостей
Депутатская неприкосновенность для меня не ахти что, чтобы я за этим прятался, остальное - их дело. Об этом заявил глава парламентской фракции “Армения” Сейран Оганян отреагировал на сообщения в прессе, согласно которым генеральный прокурор Анна Вардапетян в ближайшее время будет ходатайствовать о лишении неприкосновенности и аресте трех депутатов. В частности, согласно муссируемым в прессе сведениям, речь идет о Сейране Оганяне, Армене Чарчяне и Ваге Акопяне.
“По этому поводу следует обратиться к генпрокурору. Я, честно говоря, не располагаю какими-либо сведениями. Все это, видимо, связано с политической деятельностью. От этой власти можно все что угодно ожидать. Я своим пройденным путем показал и вправе заявлять, что депутатская неприкосновенность для меня не ахти что, чтобы я за этим прятался. Остальное - их дело”, - заявил Сейран Оганян в беседе с “ФактИнфо”.
На вопрос, вызывали ли его в последние дни на допрос, Сейран Оганян ответил отрицательно.
А в ответ на вопрос, считает ли он случайным инициирование правовых процессов в отношении оппозиционных деятелей всякий раз, когда оппозиция активизируется на улице, созывает митинги, депутат заявил: “Не могу сказать, не знаю”.