Ռուսաստանը պատրաստ է տրամադրել ԽՍՀՄ Գլխավոր շտաբի քարտեզները և դրանց հիման վրա շարժվել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանի որոշման ուղղությամբ․ Պուտին 11/01/2022   00:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ընդհանուր առմամբ, ուղին գտնվել է։ Այս մասին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ եռակողմ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Եթե ուշադիր կարդաք այսօրվա հայտարարությունը, ապա դուք այնտեղ կգտնեք նախնական գնահատականներ, նախադրյալներ, որ այդ պայմանավորվածությունները կարող են ձեռք բերվել։
Կրկնում եմ՝ շատ ենք խոսել այս մասին։ Մենք պատրաստ ենք տրամադրել մեր տրամադրության տակ եղած գլխավոր շտաբի քարտեզները դեռ խորհրդային բանակի ժամանակների։ Սրանք ամենաճշգրիտ քարտեզներն են: Եվ մենք պատրաստ ենք դրա հիման վրա, քննարկելով երկու կողմերի հետ, շարժվելառաջ։
Մենք պայմանավորվել ենք, որ այս կապը, բանակցությունները, խորհրդակցությունները կլինեն շարունակական»,- ասել է Պուտինըը։
23:41 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտարարությամբ կողմերն ընդգծել են ռուս խաղաղապահների զորախմբի առանցքային ներդրումն իր տեղակայման գոտում անվտանգության ապահովման գործում
22:11 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍոչիում ավարտվել է եռակողմ հանդիպումը. համատեղ հայտարարության տեքստը համաձայնեցվել է
21:31 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍոչիում սկսվել է Փաշինյան-Պուտին-Ալիեւ եռակողմ հանդիպումը, իսկ արտգործնախարարներն առանձին են զրուցում
20:20 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտին-Ալիեւ բանակցությունները բարդ են ընթացել (տեսանյութ)
20:04 31/10/2022  |  ՔաղաքականԱլիեւը Պուտինին ասելու է՝ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Հայաստանի ղեկավարը Պրահայում դրան դեմ չէր, հիմա դու ին՞չ ես ուզում․ Փաշինյանն ուզում է, որ Մոսկվան կռվի հայաստանյան շահի համար

“Россия готова предоставить Армении и Азербайджану карты Генштаба” СССР”: Путин о делимитации границы 11/01/2022   09:26  |  Лента новостей
Россия готова предоставить Армении и Азербайджану карты Генштаба СССР. Об этом заявил президент РФ Владимир Путин по итогам трехсторонней встречи с премьером Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Сочи. По его словам, демаркация и делимитация границы - важнейший вопрос.
"Мы готовы предоставить имеющиеся в нашем распоряжении карты, еще Генерального штаба Советской армии", - сказал Путин журналистам. Путин отметил, что это самые точные карты и готовы на этой базе, обсуждая с обеими сторонами. двигаться.
“Мы сегодня много об этом говорили и есть некоторые предпосылки того, что в целом путь найден. Если внимательно прочитать и сегодняшнее заявление, то Вы там найдете предварительные оценки, предварительные – если не договоренности, то предпосылки того, что эти договоренности могут быть достигнуты", - сказал Путин.