ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ 10/27/2022   16:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 27-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Ֆրանսիայի Հանրապետության ԶՈՒ Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության պետ պարոն Գիյոմ Օլանժիեն: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և շեշտել այցի կարևորությունը:
Արմեն Գրիգորյանը  և Գիյոմ Օլանժիեն գոհունակությամբ ընդգծել են երկուստեք իրականացվող գործուն քայլերը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների և՛ խորացման, և՛ ընդլայնման ուղղությամբ:
Հանդիպմանն Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը: Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարները:
15:21 26/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին

Армения и Франция обсуждают перспективы развития сотрудничества в оборонной сфере 10/27/2022   17:23  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в четверг с делегацией министерства Вооруженных сил Франции во главе с начальником Главного управления международных отношений и стратегии ВС Гийомом Оланжье. На встрече присутствовала также посол Франции в РА Анн Луйо. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул его важность.
Григорян и Оланжье с удовлетворением отметили предпринимаемые обеими сторонами действенные шаги в направлении углубления и расширения армяно-французских отношений.
Секретарь Совбеза представил ход  реформ в Вооруженных Сил РА и усилия, направленные на достижение мира в регионе. Собеседники обсудили перспективы развития сотрудничества в оборонной сфере.