Կոնստատին Զատուլինն Արարատ Միրզոյանին գրություն է ուղարկել 10/26/2022 15:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Կոնստատին Զատուլինը պաշտոնական գրություն է ուղարկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին՝ նրան հրավիրելով մասնակցելու Լազարեւյան ակումբի հանդիպմանը։ Այն պետք է տեղի ունենա հոկտեմբերի 28-ին՝ Երեւանում։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Արարատ Միրզոյանին ուղղված գրությունը Զատուլինը, որը հանդիսանում է նաեւ ակումբի կոորդինատորը, հրապարակել է նաեւ տելեգրամի իր ալիքում։
Նշենք, որ Լազարեւյան ակումբի քննարկումներին մասնակցելու հրավեր Զատուլինն ուղարկել էր նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեւ Սիմոնյանին, որը սակայն մերժել էր մասնակցությունը՝ նշելով, որ մեկնելու է Սամարղանդ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և լիագումար նիստերին։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 25-ին հայտնի դարձավ, որ Կոնստատին Զատուլինի այցը Հայաստան համարվում է անցանկալի։ Ընդ որում՝ նա ոչ թե անցկանկալի անձ է ճանաչվել՝ սահմանված կարգով՝ ՀՀ ԱԳՆ-ի կողմից, այլ ուղղակի ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետի մակարդակով էլփոստի միջոցով նամակ է ուղարկվել՝ նշելով, որ նրա այցը Հայաստան անցանկալի է։

Константин Затулин направил письмо главе МИД Армении Арарату Мирзояну 10/26/2022   15:51  |  Лента новостей
Первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин направил письмо министру иностранных дел Армении Арарату Мирзояну, пригласив его принять участие в Пятом заседании Лазаревского клуба, которое должно пройти 28 октября в Ереване.
Как стало известно “ФактИнфо”, адресованное Мирзояну пригласительное письмо Затулин также опубликовал в своем Telegram- канале.
Отметим, что приглашение принять участие в заседании Лазаревского клуба Затулин направил также спикеру Национального Собрания Армении Алену Симоняну. Спикер НС Армении отказался от участия, указав, что с 27 по 28 октября будет находиться с визитом в Самарканде.
25 октября стало известно о запрете на въезд в Армению Константину Затулину. При этом он был признан не персоной нон грата в порядке, установленном МИД РА, а на официальную электронную почту депутата Госдумы от начальника Управления внешних связей аппарата НС пришло письмо о "нежелательности" его приезда в Армению.