ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին 10/26/2022   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 26֊ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին: Կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությունը գլխավորում էր ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը։  «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության անդամներին և կարևորել առաքելության աշխատանքը միջազգային հանրությանը սեպտեմբերի 13-ի Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին տեղեկատվություն փոխանցելու գործում:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի սանձազերծած ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարն ընդգծել է, որ վերոնշյալը հարված է ոչ միայն ՀՀ ինքնիշխանությանը, այլ նաև Հայաստանի ժողովրդավարությանը:
Գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը վստահություն է հայտնել, որ ԵԱՀԿ-ն կշարունակի խորացնել Հայաստանի հետ համագործակցությունը, ինչի համար կա երկկողմ պատրաստակամություն:

Секретарь Совбеза Армении представил членам миссии ОБСЕ последствия азербайджанской агрессии 10/26/2022 16:35 | Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян сегодня принял членов миссии ОБСЕ по оценке потребностей. Миссию ОБСЕ возглавил полковник Роберт Аркадиуш Ткачик. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщения пресс-службы Совбеза.
Секретарь Совбеза приветствовал членов миссии и особо отметил ее работу по донесению информации о сентябрьской агрессии Азербайджана до сведения международного сообщества.
Армен Григорян представил развязанную 13 сентября азербайджанскими войсками агрессию и ее последствия. Секретарь Совбеза подчеркнул, что вышеизложенное является ударом не только по суверенитету Армении, но и по армянской демократии.
В свою очередь Ткачик выразил уверенность, что ОБСЕ продолжит углублять сотрудничество с Арменией, отметив, что обе стороны выразили готовность к этому.