Կոնստանտին Զատուլինը Հայաստանից այսօր ստացած էլեկտրոնային նամակը հրապարակել է տելեգրամում 10/25/2022 15:21 | Միջազգային լրահոս
ՌԴ ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինը տելագրամի իր ալիքում հրապարակել է Հայաստան իր մուտքն արգելված լինելու մասին ստացած նամակը։
«Ես սա գնահատում եմ որպես վիրավորական քայլ: Մեզ համար անսպասելի էր, նամակ ստացանք ՀՀ ԱԺ արտաքին կապերի վարչության պետից։ Մեզ ասացին, որ իմ այցը անցանկալի է, և որ իմ հայտարարությունները վնասում են Հայաստանի Հանրապետությանը»,-նշել է նա։
Կոնստանտին Զատուլինն այսօր՝ հոկտեմբերի 25-ին, էլեկտրոնային նամակ է ստացել Պետդումայի պատգամավորի պաշտոնական էլեկտրոնային հասցեին՝ Հայաստանի Հանրապետություն ժամանելու «անցանկալիության» մասին։
Ստացված նամակում ասվում է.
«ՀՀ Ազգային ժողովի ղեկավարության անունից տեղեկացնում ենք, որ, ցավոք, Հայաստանի Հանրապետության դեմ վերջին շրջանի Ձեր հրապարակային հայտարարությունները վնասում են մեր պետությունների միջև բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը։

Константин Затулин опубликовал письмо о "нежелательности" его приезда в Армению 10/25/2022   15:38  |  Лента новостей
Первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин в своем Telegram-канале опубликовал электронное письмо о "нежелательности" его приезда в Республику Армения.
Сегодня, 25 октября, Константин Затулин получил на официальную электронную почту депутата Государственной Думы электронное письмо о "нежелательности" его приезда в Республику Армения.
В полученном письме говорится: "По поручению руководства Национального Собрания Республики Армения сообщаем Вам, что, к сожалению, Ваши публичные высказывания последнего периода в адрес Республики Армения наносят ущерб развитию дружественных и союзнических отношений между нашими государствами.
В связи с этим, в дальнейшем, Ваш приезд в Республику Армения считается нежелательным".
"Я оцениваю это как оскорбительный шаг. Для нас это было внезапно, мы получили письмо от начальника управления внешних связей Национального Собрания Республики Армения. Нам сказали, что мой визит нежелателен, а мои заявления наносят ущерб Республике Армения”, - отметил Затулин.