Ադրբեջանի նախագահը վստահեցրել է, որ սահմանային փոփոխություն չեն հետապնդում տարածաշրջանում,ամենաբարձր մակարդակներում համապատասխան զգուշացումներն իրականացրել ենք. Իրանի արտգործնախարար 10/20/2022 22:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի նախագահը Իրանի ղեկավարների հետ հանդիպմանը վստահեցրել է, որ սահմանային փոփոխություն չեն հետապնդում տարածաշրջանում։ Երեւանում նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը՝ անդրադառնալով հարցին, որ Ադրբեջանը շարունակում է իր ռազմատենչ հայտարարությունները։
Իրանցի պաշտոնյան վստահեցրել է, որ ամենաբարձր մակարդակներում համապատասխան զգուշացումներն իրականացրել են։
«Իրանը հնարավորություն ունի խոչընդոտելու ցանկացած նման գաղափարի,-«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Իրանի արտգործնախարարը։

Алиев на встрече с руководством Ирана заверил, что Баку не преследует цели изменить границы в регионе - Абдоллахиан 10/21/2022   00:09  |  Лента новостей
Президент Азербайджана на встрече с руководством Ирана заверил, что Баку не преследует цели изменить границы в регионе. Об этом, как передает корреспондент “ФактИнфо”, заявил в четверг в Ереване на совместной пресс-конференции с главой МИД Армении Араратом Мирзояном заявил министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан. Главу МИД Ирана спросили о роли Ирана в разрешении  сложной ситуации на фоне продолжающихся воинственных заявлений Баку и агрессивных действий.
Глава МИД Ирана заявил, что Тегеран озвучил соответствующие предостережения на самом высоком уровне относительно изменений границ в регионе.