ԵԱՀԿ-ի առաքելության տեղակայումը լրացուցիչ ներդրում կունենա Հայաստանի անվտանգության և տարածքային ամբողջականության հարգման գործում. դեսպան Լաքոթ 10/20/2022   09:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՄ Դիտորդական առաքելություն տեղակայելու որոշումից երկու օր անց ԵԱՀԿ-ն որոշել է կարիքների գնահատման առաքելություն ուղարկել Հայաստան՝ Ադրբեջանի հետ սահմանամերձ շրջաններում, ֆեյսբուքում գրել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նախկին դեսպան Ջոնաթան Լաքոթը.
«Այս որոշումը ցույց է տալիս Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Քեթրին Կոլոննայի քայլերի արդյունավետությունը՝ հայկական տարածքում Ադրբեջանի զինված հարձակումներից հետո։
ԵԱՀԿ-ի այս առաքելության տեղակայումը լրացուցիչ ներդրում կունենա Հայաստանի անվտանգության և տարածքային ամբողջականության հարգման գործում»,-գրել է նա:

Развертывание миссии ОБСЕ внесет дополнительный вклад в уважение безопасности и территориальной целостности Армении – экс-посол 10/20/2022 10:17 | Лента новостей
Развертывание миссии ОБСЕ внесет дополнительный вклад в уважение безопасности и территориальной целостности Армении, заявил бывший посол Франции в Армении Джонатан Лакот.ОБСЕ направит группу экспертов в Армению“Спустя два дня после решения ЕС о развертывании наблюдательной миссии ОБСЕ принимает решение направить в Армению миссию по оценке потребностей в приграничных с Азербайджаном районах РА. Об этом написал бывший посол Франции в Армении. Это решение свидетельствует об эффективности шагов, предпринятых министром Европы и иностранных дел Катрин Колонна после вооруженного нападения Азербайджана на территорию Армении. Развертывание этой миссии ОБСЕ внесет дополнительный вклад в дело уважения безопасности и территориальной целостности Армении”,- написал Джонатан Лакот на своей странице в facebook.