Մինչև այս պահը ադրբեջանական կողմը խոչընդոտում է ՀՀ օկուպացված տարածքներում որոնողական աշխատանքների իրականացմանը.ՊՆ 10/19/2022 15:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչև այս պահը ադրբեջանական կողմը խոչընդոտում է ՀՀ օկուպացված տարածքներում որոնողական աշխատանքների իրականացմանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարությունը, պաշտպանության նախարարությունը, միջնորդների և միջազգային գործընկերների ներգրավմամբ ամենօրյա աշխատանքներ են իրականացնում այս ուղղությամբ:
«Ադրբեջանական կողմի հետ այս կապակցությամբ ձեռք են բերվել որոշ նախնական պայմանավորվածություններ։ Պիտի արձանագրենք նաեւ, որ մինչեւ այս պահը ադրբեջանական կողմը խոչընդոտում է ՀՀ օկուպացված տարածքներում որոնողական աշխատանքների իրականացմանը»,-մեզ հետ զրույցում ասաց ՊՆ խոսնակը:

Азербайджанская сторона до сих пор препятствует проведению поисковых работ на оккупированных территориях Армении - МО 10/19/2022 15:56 | Лента новостей
Азербайджанская сторона до сих пор препятствует проведению поисковых работ на оккупированных территориях Республики Армения. Об этом "ФактИнфо" сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
По его словам, правительство РА, министерство обороны с привлечением посредников и международных партнеров ведут ежедневную работу в этом направлении.
"В этой связи с азербайджанской стороной были достигнуты некоторые договоренности. Следует также констатировать, что азербайджанская сторона до сих пор препятствует проведению поисковых работ на оккупированных территориях Республики Армения", - заявил в беседе с агентством пресс-секретарь МО.