Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ 10/18/2022   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հնդկաստան աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Շրի Ռաջնաթ Սինկհի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ, քննարկվել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը և շնորհակալություն հայտնել միջազգային ատյաններում Հնդկաստանի հստակ դիրքորոշման համար։

Сурен Папикян обсудил с министром обороны Индии возможности расширения военного сотрудничества 10/18/2022   15:42  |  Лента новостей
Глава Минобороны Армении Сурен Папикян в рамках рабочего визита в Индию встретился с министром обороны Индии Шри Раджнатом Сингхом. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Собеседники выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества, были обсуждены возможности расширения взаимодействия, а также ряд вопросов двустороннего военного и военно-технического сотрудничества.
Министр обороны Армении представил ситуацию, сложившуюся вследствие последней агрессии Азербайджана, и поблагодарил Индию за четкую позицию в международных инстанциях.