ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակության հետ 10/13/2022   17:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 13-ին Երևանում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակության հետ: Պատվիրակության կազմում էին նաև ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը, ԱՀ նախագահի խորհրդական Մասիս Մայիլյանը, Հայաստանում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը և ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Բալայանը:
Հանդիպմանն Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել բոլոր ուղղություններով ընթացող բանակցային գործընթացից, այնուհետև կողմերը մտքեր են փոխանակել և գնահատականներ ներկայացրել Հայաստանի ու Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ:

Секретарь Совбеза Армении встретился с делегацией во главе со спикером парламента Арцаха 10/13/2022   18:00  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян сегодня в Ереване встретился с делегацией во главе с председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном. В состав делегации также входили министр иностранных дел РА Давид Бабаян, советник президента Арцаха Масис Маилян, постоянный представитель Арцаха в Армении Сергей Казарян и председатель постоянной комиссии по внешним связям НС Республики Арцах Ваграм Балаян.
На встрече Армен Григорян представил подробности продолжающегося переговорного процесса по всем направлениям. Затем стороны обменялись мнениями и представили оценки по ситуации с безопасностью, создавшейся вокруг Армении и Нагорного Карабаха.