Աստանայում մեկնարկել է Արարատ Միրզոյանի ու Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը 10/12/2022   17:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աստանայում մեկնարկել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի ու ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
18:56 11/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական կողմի նախաձեռնությամբ Աստանայում տեղի կունենա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
17:13 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը հաստատեց. Ադրբեջանը նոր առաջարկներ է ներկայացրել՝ հիմնված Բաքվի հինգ սկզբունքների վրա, որոնք ՀՀ-ի համար ընդունելի էին համարվել
17:17 30/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳՆ-ն այլեւս խուսափում է պնդել, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը պետք է տարանջատել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորումից. Ինչ է ծրագրվում ժողովրդի թիկունքում

Мирзоян и Лавров проводят встречу в Астане 10/12/2022   17:07  |  Лента новостей
В Астане началась встреча министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна и министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Напомним, глава МИД Армении Арарат Мирзоян прибыл в Астану с рабочим визитом для участия в заседании Совета министров иностранных дел СНГ.
Ранее сообщалось, что в Астане планируется также проведение трехсторонней встречи глав МИД Армении, России и Азербайджана.
15:13 09/06/2022  |  Лента новостейЛавров прокомментировал процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном
13:31 09/06/2022  |  Международные новостиАрмения продолжает верить, что российская миротворческая миссия в состоянии восстановить нарушенный Баку в Арцахе статус-кво - Мирзоян