Դատախազությունն արձագանքում է՝ Ղրիմի կամրջի ահաբեկչության մեջ ՀՀ քաղաքացու մասնակցության մասին լուրին 10/12/2022   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվել են ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության կողմից այսօր տարածված տեղեկությունները և զանգվածային տարբեր լրատվամիջոցներում առկա հրապարակումները: Նկատի ունենալով, որ հրապարակումը պարունակել է առերևույթ հանցանքի մասին վկայող տեղեկություններ՝ Գլխավոր դատախազությունը դրանք հասցեագրել է ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը լուծելու հանձնարարությամբ:
Օրենքով նախատեսված գործիքակազմի, այդ թվում՝ միջազգային փոխօգնության ինստիտուտի կիրառմամբ, Գլխավոր դատախազությունը հետևողական է լինելու հրապարակված տեղեկատվության հանգամանքները ամբողջությամբ բացահայտելու ուղղությամբ:
Արդյունքների մասին կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
14:24 04/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանին
14:45 30/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազի տեղակալ է ընտրվել Արթուր Պողոսյանը
13:10 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազությունը Facebook սոցցանցում գործարկել է պաշտոնական էջ
12:49 23/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազի տեղակալ Արմեն Աֆանդյանն ազատվել է պաշտոնից
17:56 21/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն ուսումնասիրում է «Եռաբլուրում» ոստիկանության գործողությունները
16:43 12/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎերականգնվել է հանցագործություններով պետությանը պատճառված 22.8մլրդ դրամի վնասը
15:00 05/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔննիչը նոր իշխանությունների օրոք թաքցրել է իր եկամուտները ու պաշտոնից ազատվելուց հետո չի ներկայացրել հայտարարագիրը. Գործն ուղարկվել է դատարան
17:46 27/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունը դատարանից պահանջում է Մանվել Գրիգորյանի ժառանգներից բռնագանձել 28 անշարժ գույք, 16 մեքենա, դրամական միջոցներ
16:41 21/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական սեփականության գույքն օտարվել է շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքից շուրջ 39 անգամ պակաս գնով

Генпрокуратура Армении отреагировала на сообщения ФСБ РФ о предполагаемой причастности гражданина РА к теракту на Крымском мосту 10/12/2022   13:10  |  Лента новостей
В Генеральной прокуратуре Республики Армении изучили распространенные ФСБ России сообщения и публикации в различных СМИ о предполагаемой причастности гражданина Армении к теракту на Крымском мосту.
“С учетом того, что публикация содержала сообщения, свидетельствующие об очевидном преступлении, Генпрокуратура перенаправила их в следственный департамент СНБ, поручив решить вопрос об инициировании уголовного производства”, - говорится в сообщении надзорного ведомства.
Отмечается, что в рамках предусмотренного законом инструментария, в том числе путем применения института международной правовой взаимопомощи, Генпрокуратура будет последовательна в направлении полного раскрытия обстоятельств обнародованных сведений. О результатах будет предоставлена дополнительная информация.