Ավելի քան 40 անձ պնդում է, որ իր հարազատն անհետ կորել է. ՄԻՊ 10/07/2022   13:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավելի քան 40 անձ պնդում է, որ իր հարազատն անհետ կորել է։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտնեց ՀՀ ՄԻՊ Քրիստինե Գրիգորյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ 133 զոհված զինծառայողների մարմինների նույնականացման աշխատանքները դեռ չեն ավարտվել, ուստի տվյալները փոխվում են։
«Այս առումով մենք դեռ չենք կարող եզրակացություն անել, եւ ես չեմ կարող թիվ նշել»,-հավելեց Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով գերեվարման դեպքերին՝ ՄԻՊ-ն արձանագրեց, որ Ադրբեջանի իշխանությունները պնդում են, թե իրենք 17 հայ գերի են ունեցել, որոնց վերադարձրել են, սակայն մենք կարծում ենք, որ ամենայն հավանականությամբ սեպտեմբերին գերեվարված մյուս հայ զինվորականները եւս Ադրբեջանում են։
Նրա փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ ավելի քան 20 անձ պնդում էր, որ տեսել է իրենց որդիներին տեսանյութերում։
12:53 07/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ ռազմագերիների գնդակահարության տեսանյութից հետո Ադրբեջանի դատախազությունը խոսում էր սադրիչների մասին. Ադրբեջանը գործ է հարուցում միջազգային հանրության աչքերին շղարշ ստեղծելու համար. ՄԻՊ
12:16 07/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽոշտանգումների և վատ վերաբերմունքի մասին մեզ պատմել են վերադարձած գերիներից գրեթե բոլորը. ՄԻՊ

Более 40 человек утверждают, что их родные пропали без вести – омбудсмен Армении 10/07/2022   14:07  |  Лента новостей
Более 40 человек утверждают, что их родные пропали без вести, заявила омбудсмен Армении Кристине Григорян на пресс-конференции в пятницу.
Она сообщила, что процесс идентификации тел 133 военнослужащих, погибших в ходе сентябрьской агрессии  Азербайджана, еще не завершен, поэтому данные постоянно меняются.
Омбудсмен напомнила, что власти Азербайджана подтвердили факт пленения  17 армянских военнослужащих, которые были возвращены, но, как отметила она, по всей вероятности, остальные военнослужащие, оказавшиеся в плену сентябре, тоже находятся в Азербайджане.
По ее данным, более 20 человек утверждали, что видели своих сыновей на видеороликах.
13:45 07/10/2022  |  Лента новостейОмбудсмен Армении рассказала шокирующие подробности бесчеловечного обращения с пленными в азербайджанском госпитале
12:43 07/10/2022  |  Лента новостейПочти все вернувшиеся армянские пленные рассказывали о пытках и плохом обращении в Азербайджане - омбудсмен
12:33 07/10/2022  |  КомментарийИменно власти Азербайджана поощряют преступления против армян - Татоян