Թաղավարդում 16 տարեկան տղան հեծանիվից վայր է ընկել եւ մահացել 10/06/2022 12:24 | Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 5–ին ժամը 13 անց 30-ի սահմաններում Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքի 2006թ ծնված բնակիչը նույն համայնքի վարչական տարածքում հեծանիվ վարելիս վայր է ընկել, ինչի հետևանքով կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեից:
Ահազանգով դեպքի վայր է մեկնել քննչական կոմիտեի Մարտունու շրջանի քննչական բաժնի ավագ քննիչը։ Իրականացվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

16-летний юноша погиб после падения с велосипеда в арцахском Тагаварде 10/06/2022   12:49  |  Чрезвычайное просшествие
16-летний юноша погиб после падения с велосипеда в селе Тагавард Мартунинского района Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба СК Арцаха, 5 октября около 13:30 житель села Тагавард(2006 г.р.) упал с велосипеда, когда катался на территории той же общины. В результате падения юноша скончался на месте от полученных травм, несовместимых  с жизнью.
Проводятся неотложные следственные и иные процессуальные действия для установления всех обстоятельств случившегося.
11:52 23/05/2022  |  Чрезвычайное просшествиеОбнаружен мужчина, пропавший накануне в Мартакертском районе Арцаха
16:17 13/05/2022  |  Криминальная хроникаГенералу Самвелу Карапетяну("Огановскому") предъявили обвинение, с него взята подписка о невыезде