2020թ. այս օրը Դաշնակցության վաշտի 26 մարտիկներ իրենց կյանքը զոհեցին Հայրենիքի պաշտպանությանը. Իշխան Սաղաթելյան 10/06/2022 14:17 | Մեկնաբանություն
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը, տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ Դաշնակցության վաշտի այն 26 մարտիկներ են, որոնք զոհվել են 2020թ. հոկտեմբերի 6-ին և կից գրել. «Տղերք, շատ բառեր չեմ գրելու: Դուք և մեր նահատակ մյուս ընկերները մեծ պատգամ եք թողել ամենքիս...»:
«2020թ. այս օրը՝ հոկտեմբերի 6-ին, Դաշնակցության վաշտի 26 մարտիկներ իրենց կյանքը զոհեցին Հայրենիքի պաշտպանությանը: 26 լույս տղերք…
Ընկերներ, հիշատակներդ միշտ վառ: Շատ բառեր չեմ գրելու: Դուք, մեր նահատակ մյուս ընկերները, գաղափարի բոլոր մարտիկները… Դուք մեծ պատգամ եք թողել ամենքիս ու մեր սերունդներին: Դուք ձեր արյունով եք սրբացրել մեր հողը և ձեր արյունը երբեք ջուր չի դառնա»:

Два года назад в этот день 26 бойцов роты АРФ “Дашнакцутюн” отдали свою жизнь за защиту Родину - Сагателян 10/06/2022 14:34 | Лента новостей
В этот день, 6 октября 2020 года, 26 бойцов роты АРФ “Дашнакцутюн” отдали свою жизнь за защиту Родину. Представитель АРФ, депутат парламента РА от фракции “Армения” Ишхан Сагателян на своей странице опубликовал видеоролик, посвященный павшим воинам.
“Друзья, память о вас вечна… Я буду краток. Вы и остальные наши погибшие друзья оставили завет всем нам и грядущим поколениям. Вы своей кровью освятили нашу землю, и кровь ваша никогда не станет водой", - написал он.